5-lecie istnienia przedszkola

wp

W czwartek, 1 maja , odbyły się uroczystości związane z 5-cio leciem Przedszkola Niepublicznego Nr 1 im.św.Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim. Rozpoczęły się one Boską Liturgią w cerkwi Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim  http://www.bielsk-hodigitria.pl/ .

Dalsza część była kontynuowana przy ul.Rejtana w Domu Kultury Prawosławnej, gdzie mieści się placówka. Na wstępie pani dyrektor Walentyna Mielnik-Nikołajuk przywitała wszystkich gości. Odczytała list  Metropolity Sawy, który nie mógł przybyć na uroczystości, no podczas wizytacji widział piękne przedszkole i docenił trud pani dyrektor i pracowników włożony w rozwój jednostki przedszkolnej.

Następnie dzieci, przygotowane przez Martę Zinkiewicz i Joannę Chilkiewicz,  przedstawiły spektakl „Z Bielskoj letopisi” na motywach historii Bielska Podlaskiego i cerkwi Narodzenia Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim. http://youtu.be/puePotBc690

W międzyczasie była 10 minutowa prezentacja multimedialna, zrealizowana przez Irenę i Piotra Łozowik (matkę i syna). Potem dzieci z zespołu „LANOK” znowu dały popis. Były tańce, wiersze, piosenki. Atmosfera podniosła, ożywiona, dzieci nagradzane gromkimi brawami. Pani dyrektor i pracownicy, w szczególności panie Marta Zinkiewicz i Joanna Chilkiewicz- zadowolone, że trud włożony w przedszkole, w dzieci, w zespół „LANOK”, nie poszedł na marne . Wydał bardzo dobry plon, który zaowocował niejednokrotnie. Następnie były podziękowania, przemówienia no i prezenty dla dzieci i przedszkola. Wszyscy wypowiadali się bardzo ciepło o dzieciach i placówce,życząc dalszych sukcesów. Po zakończeniu części artystycznej pani dyrektor zaprosiła wszystkich na poczęstunek.

Na urodzinach nie mogło zabraknąć tortu i świeczek, które dzieci zdmuchiwały. Tort był bardzo smaczny za co serdecznie dziękujemy dla PSS „Społem” a dla firmy „SUEMPOL”-za łososia.

fot.ks.Adam Dzienisiuk i Irena Łozowik