Boska Liturgia w kaplicy św.Sawy

Dziś Cerkiew czci pamięć św.Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego, patrona Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im.św. Łukasza Wojno-Jasienieckiego. Boskiej Liturgii w kaplicy św.Sawy Serbskiego przewodniczył proboszcz parafii ks.mitrat Jerzy Bogacewicz. Ks. prot. Aleksy Kuryłowicz spowiadał. Podczas nabożeństwa pomagał też ks.mitrat Jan Barszczewski i ks. protodiakon Marcin Kuźma. Śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz. W nabożeństwie uczestniczyły dzieci z przedszkola,uczniowie,nauczyciele oraz wierni… Na zakończenie proboszcz przybliżył życie św.Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego, który był wybitnym chirurgiem oraz miał zdolności plastyczne.

Potem były rozdawane nagrody naszym przedszkolakom  z okazji rozstrzygnięcia VII edycji miejskiego  konkursu plastycznego ” Pascha-Wielkanoc w moim domu i Cerkwi”. Prace zostały ocenione przez jury. Nagrody wręczył ks.mitrat Jerzy Bogacewicz. Nagrody zostały ufundowane przez Fundację Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej.