Odeszła śp. Nadzieja Załuska

nekrolog1

16 lutego 2013 roku  w wieku 60 lat odeszła do Boga Nadzieja Załuska, była dyrektor Niepublicznego Przedszkola nr 1 im. św. Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim, prowadzonego przez Stowarzyszenie Bractwo Prawosławne św.św. Cyryla i Metodego.1

Przy jej wydatnej pomocy i staraniu powstało to przedszkole. Za pracę i zaangażowanie w tworzeniu tej placówki została nagrodzona przez metropolitę Sawę orderem św. Równej Apostołom Marii Magdaleny III stopnia, podczas uroczystego  nadania imienia św. Młodzieńca Gabriela Przedszkolu Niepublicznemu nr 1 w Bielsku Podlaskim 2 maja 2010 roku. Wówczas już nie pełniła roli dyrektorki tej placówki. Odeszła na własna prośbę. Być może już wówczas sił nie starczało i choroba powoli niszczyła organizm.
Przez całe swoje życie zawodowe podejmowała wiele działań na rzecz dzieci. Pracowała w bielskich przedszkolach publicznych. Była wieloletnim pedagogiem i metodykiem wychowania przedszkolnego. Dała się poznać jako rzetelny i wymagający nauczyciel.
Jako radna kilku kadencji w Radzie Miasta Bielska Podlaskiego dbała o interesy bielskich przedszkoli i uczęszczających do nich dzieci. Była osobą energiczną, pełną pomysłów i inicjatyw.
Miała jeszcze wiele planów, których nie zdążyła zrealizować.  Zniweczyła je ciężka choroba.  Odeszła od nas o wiele za wcześnie, mając jeszcze tyle do zrobienia. Odeszła tam gdzie nie ma bólu i cierpienia.
Wiecznaja Pamiat’

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *