Zajęcia z teatrologii

W ubiegłym tygodniu pani Justyna prowadziła zajęcia z teatrologii. 06.02.24 rozmawiano o teatrze. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną. Dowiedziały się jak wyglądał teatr, kiedyś, a jak wygląda dziś. Zapoznały się z podstawowymi pojęciami takimi jak: scena, widownia, aktor, scenografia, garderoba, oświetlenie sceniczne, oraz opisywały wygląd lalek teatralnych: kukiełka, marionetka, jawajka, pacynka. Dzieci wykonały kukiełki z drucików kreatywnych, oraz koralików. Natomiast dzisiaj 13.02.2024 r. z okazji zbliżających się Walentynek dzieci wykonały kukiełki „Amorki”. Między dziećmi nawiązała się rozmowa na na temat dobrych wartości takich jak przyjaźń, miłość, życzliwość wobec innych.
więcej zdjęć Facebook