Zabawy sensoryczne

Dziś trzylatki pod fachowym okiem pani Julity, przy pomocy pani Emilki, popisywały się przed  panią  dyrektor  ze  swoich  umiejętności.  Przedszkolaki  chętnie  uczestniczyły  w zajęciach. Nazywały cechy przedmiotów po dotyku ( miękki, szorstki itp..). Bezbłędnie nazywały  figury  geometryczne.  Rozpoznawali  po  kształtach  z  zamkniętymi  oczami. Prześcigali się w nazywaniu kolorów. Poprzez masowanie pleców sąsiada 🙂 … gotowały, piekły, przyprawiały…Chodziły też po przedmiotach rożnego rodzaju (miękkich, twardych, delikatnych…) .  Malowały  stópki  wycięte  z  papieru ściernego.  Pani dyrektor nagrodziła dzieci słodyczami.

Jedna odpowiedź na „Zabawy sensoryczne

1. Карина pisze:

Zabawy sensoryczne maja za zadanie dostarczac roznorodnych bodzcow do rozwoju zmyslow malucha i poszerzac swiat jego doznan. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, mozna wykorzystac przedmioty codziennego uzytku i produkty spozywcze, ktore znajda sie w kazdym domu. Najwazniejszym narzedziem w czasie tej zabawy sa dzieciece raczki. To one przesypuja, ugniataja i przesiewaja piasek. Gotowe budowle mozna ozdobic kamykami, muszelkami, listkami. Zeby babki sie udawaly (i sprzatania bylo malo), bedzie potrzebny piasek kinetyczny. Jest zawsze wilgotny, swietnie sie klei i nie rozsypuje. Mozna kupic go w sklepie lub zrobic samemu, to tylko dwa skladniki!