Zabawy sensoryczne

Dziś trzylatki pod fachowym okiem pani Julity, przy pomocy pani Emilki, popisywały się przed  panią  dyrektor  ze  swoich  umiejętności.  Przedszkolaki  chętnie  uczestniczyły  w zajęciach. Nazywały cechy przedmiotów po dotyku ( miękki, szorstki itp..). Bezbłędnie nazywały  figury  geometryczne.  Rozpoznawali  po  kształtach  z  zamkniętymi  oczami. Prześcigali się w nazywaniu kolorów. Poprzez masowanie pleców sąsiada 🙂 … gotowały, piekły, przyprawiały…Chodziły też po przedmiotach rożnego rodzaju (miękkich, twardych, delikatnych…) .  Malowały  stópki  wycięte  z  papieru ściernego.  Pani dyrektor nagrodziła dzieci słodyczami.