Uroczystości przed wigilijne

29 grudnia 2022 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne. Można powiedzieć, że między wigilijne, gdyż część przedszkolaków miało już Wigilię. Zostało poprzedzone spektaklem opowiadającym o narodzinach Jezusa Chrystusa. Były śpiewane również kolędy. Następnie był „poczęstunek” będący namiastką Wieczerzy Wigilijnej tej prawdziwej, którą spożywamy w swoich domach. Na wstępie pani Walentyna Mielnik Nikołajuk przywitała wszystkich bardzo serdecznie, w szczególności ks.mitrata Jerzego Bogacewicza dyr.DKP w którym mieści się nasza placówka,panią Eugenię Wasiluk dyr.Niep.Szkoły Podstawowej Nr 1 im.św.Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego.
Starsze dzieci,pięciolatki i sześciolatki posiłek spożywali w sali sześciolatków, reszta dzieci w grupie czterolatków. Posiłek został poprzedzony modlitwą i pobłogosławiony przez duchownych-ks.Jerzego Bogacewicza i ks.Teodora Wieremiejuka.
Po uroczystości (spektaklu-jasełkach) pani dyrektor nagrodziła dzieci dyplomami za udział w konkursie pt.” Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” zorganizowanego przez nasze przedszkole po raz drugi. W konkursie wzięło udział 5 przedszkoli. Prace były oceniane w II grupach wiekowych. O konkursie pisano w poprzednich postach 🙂