Spotkanie z poezją i prozą religijną

W konkursie o tematyce paschalnej udział wzięli dzieci z naszego przedszkola: Wiktor Białokozowicz, Nika Brewczyk, Antoni Kulik,Dawid Matysiuk,Sergiusz Monachowicz, Lidia Pawluczuk,Julia Pęczkowska i Szymon Szurpik .
Wyróżnione dzieci : Wiktor Białokozowicz, Nika Brewczyk i Lidia Pawluczuk.
III miejsce zdobył Szymon Szurpik,
II miejsce Sergiusz Monachowicz a
Jullia Pęczkowska zawojowała I miejsce.

Antoni Kulik i Dawid Matysiuk otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie. Wyróżnione dzieci : Wiktor Białokozowicz,  Nika Brewczyk i Lidia Pawluczuk. III miejsce zdobył Szymon Szurpik, II miejsce Sergiusz Monachowicz a Jullia Pęczkowska zawojowała I miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!  Spotkanie z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej Edycja XVI Organizatorzy: Stowarzyszenie Prawosławne Bractwo św. św. Cyryla i Metodego Koło Terenowe w Bielsku Podlaskim Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego 17-100 Bielsk Podlaski ul. 3 Maja 2 Koordynator: mgr Irena Jarocewicz Mariusz Warszycki Cele konkursu: • odkrycie piękna prawosławnej poezji i prozy o tematyce paschalnej, • rozwijanie zainteresowań poezją i prozą religijną, • poznawanie Boga poprzez piękno słowa, • zachęcanie do poznawanie i upowszechniania tematyki paschalnej, • rozwijanie zdolności recytatorskich, • szerzenie kultury języka, piękna żywego słowa. Uczestnicy konkursu Kategorie wiekowe: – przedszkola – klasy I-III szkoły podstawowej – klasy IV-VIII szkoły podstawowej – uczniowie szkół ponadpodstawowych Warunki uczestnictwa: Każdy uczestnik powinien przygotować i zaprezentować wiersz lub fragment prozy o tematyce związanej z okresem paschalnym. Wymagania konkursu: Uczestnik powinien zaprezentować wiersz lub prozę w języku słowiańskim (polskim, białoruskim, rosyjskim, ukraińskim.
więcej na fb