Spotkanie z lekarzem rodzinnym przy ul.Kopernika

Dziś po śniadaniu w naszej placówce przy ul.Kopernika odbyło się spotkanie z panią doktor. Prywatnie-mamą Natalii 🙂 . Pani Justyna pracuje nieopodal naszego przedszkola w Poradni Rodzinnej „Medica”. Zapoznała maluchów z pracą lekarza i co należy zrobić zanim się zostanie lekarzem. Dzieci zapoznały się z akcesoriami niezbędnymi do wykonywania tego zawodu. Stetoskop czyli słuchawki, pieczątka, długopis….. termometr ,szpachelka , przyrząd do badania płuc, uszu, miarka do mierzenia…wiadomo waga w poradni…. Lekarz rodzinny czyli lekarz medycyny rodzinnej, to specjalista który roztacza swoisty parasol ochronny zarówno nad dziećmi, jak i dorosłymi. To lekarz osobisty, który jest w stanie zapewnić podstawową opiekę medyczną każdej potrzebującej osobie, bez względu na wiek, płeć, czy rodzaj schorzenia. Rolą lekarzy rodzinnych jest długotrwała opieka nad pacjentami, która opiera się nie tylko na fachowej wiedzy medycznej, ale również na wzajemnym zaufaniu wynikającym z częstych kontaktów. Dzięki wieloletnim relacjom z całą rodziną oraz jej otoczeniem, medyk może spojrzeć na twoje zdrowie z szerszej perspektywy. Lekarza nie należy się bać bo on pomaga.

więcej zdjęć https://www.facebook.com/profile.php?id=100057501427845&sk=photos_albums