Pierwszy kwietnia :)

wpis

Dzień jak co dzień ;). Przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Dzieci robią pisanki, malują, wyklejają kolorową bibułą, robią kurczaczki z talerzyków jednorazowych…pomysłów jest wiele 🙂 Wiedzą, że zbliża się   największe Święto Świąt, Zmartwychwstanie Pańskie, najważniejsze święto chrześcijańskie. Pan Andrzej Konopla na zmianę ” zgarnia”  dzieci do sali ćwiczeń na gimnastykę. Pozwoliłam sobie dzisiaj na robienie zdjęć z maluchami 😉 . Nie, nie… nie kandyduję na prezydenta :)… obniżam swoją średnią wieku. Z wikipedii – Prima aprilis (z łac. 1 kwietniałc.Prima dies Aprilis), dzień żartów – obyczaj związany z pierwszym dniem kwietnia, obchodzony w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, kłamaniu, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. Pochodzenie tego zwyczaju nie jest jeszcze wyjaśnione.