Pięciolatki i sześciolatki na św. Górze Grabarka

Dziś dwie grupy przedszkolaków, pięciolatki i sześciolatki wraz z wychowawcami były na św.Górze Grabarka by podziękować Bogu za miniony rok. Ks. Dionizy Rusnak w asyście ks. protodiakona Michała Kulika odprawili nabożeństwo przed Iwierską Ikoną Matki Bożej w cerkwi p.w. Przemienienia Pańskiego w intencji pątników. Wszyscy po ucałowaniu krzyża ucałowali ikonę Matki Bożej. Potem baciuszka zapoznał z historią św.Góry Grabarki a w szczególności powiedział dlaczego jest tu tak dużo krzyży. Potem wszyscy przeszli do cerkwi Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość”. Tam również baciuszka opowiedział o tej świątyni i zapoznał z ikonami napisanymi w cerkwi. Dzieci dużo wiedziały co przedstawiają ikony i na pytania ochoczo odpowiadały.

więcej https://www.facebook.com/media/set/?set=a.742472661012775&type=3