Zajęcia otwarte z gimnastyki

W poniedziałek  w grupie trzylatków odbyły się zajęcia otwarte z gimnastyki z rodzicami. Są one prowadzone przez pana Andrzeja Konoplę. W zajęciach udział wzięła również pani dyrektor Walentyna Mielnik Nikołajuk . Pan Andrzej zapoznał rodziców z wadami postawy dzieci , przyczynami powstawania   oraz w jaki sposób je korygować.  Zapoznał z ćwiczeniami,  które dzieci powinny wykonywać . Prosiła,aby nie zabraniać dzieciom przy pomocy w pracach domowych, poprzez wykonywanie których również ćwiczą.Niektóre wady postawy – na przykład dysplazja stawu biodrowego – są wrodzone, ale duża część jest efektem zaniedbań rodziców. Trzeba wiedzieć co robić, żeby zapobiec powstawaniu wad postawy, takich jak: płaskostopie, krzywica,okrągłe plecy.Gdy dziecko dorośnie, zniekształcone kości i stawy mogą być przyczyną szybko rozwijającej się choroby zwyrodnieniowej. Będą uciskać na różne narządy, co może prowadzić do niewydolności układu krążenia i oddechowego. Następnie dzieci chętnie ćwiczyły, demonstrując przed rodzicami swoje umiejętności.