Przedszkolaki w NIE TEATRZE w Białymstoku

Dziś pięciolatki i sześciolatki były w Białymstoku w NIE TEATRZE na bajce z ekologii. pt. „Śmiecio Eko Baja” to wesoła i dynamiczna opowieść o perypetiach Szczurka Jurka, Muchy Śmieciuchy, Karalucha i Gąsienicy, którzy na co dzień zamieszkują wysypisko śmieci i z ekologią im nie po drodze.

ze strony NIE TEATRU. Bajka została napisana wierszem, a wybór wiersza jako formy przekazu treści jest nieprzypadkowy. Wierszowane teksty są dla naszych dzieci ważnym elementem podczas nauki. Są odpowiedzialne za rozwój wyobraźni oraz kreowanie własnych poglądów. Rymowane wiersze w łatwiejszy sposób docierają do świadomości czytelnika, zapadają w pamięć i pozwalają mimowolnie chłonąć wiedzę, przenikać i przemycać do chłonnych dziecięcych umysłów dydaktyczne treści. Wiedza przyswajana jest niemal samoczynnie a rymowanki, sprawiają dzieciom radość, pobudzają pamięć, skupienie, kreatywność i ciekawość. Przedstawienie dedykowane jest dzieciom w wieku przedszkolnym oraz uczniom ze szkół podstawowych z klas 0-3. Oprócz ekologicznie rozbudowanej warstwy tekstowej, jest część praktyczna, dzięki którym można będzie praktycznie pokazać, na czym polega dbałość o cały ekosystem. W tym celu użyte będą przygotowane worki i kosze do segregacji śmieci w odpowiednich kolorach oraz wszelkiego rodzaju same śmieci czyli np. papiery, kable, metalowe elementy, plastikowe butelki i inne przedmioty, które wspólnie z dziećmi będziemy segregować.

więcej zdjęć (2) Facebook