Konkurs Paschalny w BDK

25 maja 2024 roku, w sobotę, odbyła się XVII edycja konkursu „Spotkania z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej”. Organizatorami tego przedsięwzięcia było  Stowarzyszenie Prawosławne Bractwo św. św. Cyryla i Metodego Koło Terenowe w Bielsku Podlaskim i Bielski Dom Kultury Celem konkursu to : • odkrycie piękna prawosławnej poezji i prozy o tematyce paschalnej, • rozwijanie zainteresowań poezją i prozą religijną, • poznawanie Boga poprzez piękno słowa, • zachęcanie do poznawanie i upowszechniania tematyki paschalnej, • rozwijanie zdolności recytatorskich, • szerzenie kultury języka, piękna żywego słowa.

Z naszego przedszkola udział wzięli : Hanna Bazyluk, Julia Smagłowska, Nikola Monachowicz, Sergiusz Monachowicz, Jonasz Suproniuk i Tadeusz Wiercioch. W kategorii przedszkola, Hania Bazyluk zajęła I miejsce, Jula Smagłowska i Tadzio Wiercioch – II miejsca. Pozostałe dzieci wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy. Każde dziecko zostało nagrodzone 🙂
więcej zdjęć (20+) Facebook