2024-09-25 Teatrzyk w przedszkolu

Dziś u nas w przedszkolu wystąpili aktorzy ze Studia Artystycznego MAGIK z Białegostoku z teatrzykiem „Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska”. Przedstawienia teatralne są wspaniałą formą nauki, rozwijają fantazję, wyobraźnię i kreatywne myślenie. Tematem przewodnim spektaklu była opowieść o przygodach zajączka Tuptusia oraz liska Okrutnisia, którzy non-stop przeżywali liczne spotkania z pozostałymi bohaterami, jak również z dziećmi- realnymi widzami.

Teatrzyk miał za zadanie zapoznać dzieci z różnymi sytuacjami, w których brały udział zwierzaki i wskazywać właściwą drogę postępowania (od karcenia aż do prawdziwej pomocy a nawet przyjaźni). Szczególny nacisk położono na wychowanie bez przemocy (nie używanie jej przez innych wobec nas i wzajemnie). Podczas spektaklu zastosowano metodę współpracy z widzem- dzieci chętnie wykonywały zadania proponowane przez bohaterów. Dzieci ochoczo odpowiadały na tematy związane z segregacją odpadów.