Wyjazd do Hajnówki

W czwartek 15 listopada 2018r. starszaki z naszego przedszkola oraz uczennice z Niepublicznego Gimnazjum ZDZ wybrały się do Hajnówki. Celem wyjazdu było przekazanie zebranych wcześniej darów dla piesków ze schroniska „Ciapek” w ramach akcji pn. „Pieskom pomagajmy, swoje serduszko dajmy”.
Na miejscu czekała już pani Iza, która opowiedziała o schronisku i jego podopiecznych. Dzieci zobaczyły kojce, w których mieszkają pieski i dowiedziały się w jaki sposób można pomóc schronisku oraz jak przebiega procedura adopcji psa. Uczennice w tym czasie mogły nakarmić zwierzaki przywiezionymi smakołykami.
Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Soboru Świętej Trójcy. W tej Cerkwi znajduje się aż siedem ołtarzy, okna i największe panikadiło zdobią rzadko spotykane w prawosławnych świątyniach witraże, a budowa Soboru zajęła prawie 20 lat. Te i wiele innych ciekawostek dotyczących zwiedzanej cerkwi opowiedział o. Paweł Korszak.
To było przedpołudnie pełne wrażeń, dlatego obiad wszystkie dzieci zjadły z apetytem
. Oprac. Sylwia Matysiuk – dziękujemy 🙂