Wprowadzenie do świątyni Bogurodzicy

Zgodnie z przekazem tradycji 3-letnia Maria została poświęcona przez rodziców Bogu w świątyni jerozolimskiej. Została wprowadzona przez arcykapłana do sanktuarium świątyni, do którego on sam wchodził tylko raz w roku.
Dziś łaskawości Bożej zapowiedź i o zbawieniu ludzi ogłaszanie: (albowiem) do świątyni Bożej Panna uroczyście przybywa, będąc dla wszystkich znakiem przyjścia Chrystusa. Do niej i my głośno zawołajmy: „Bądź pozdrowiona (jako) spełnienie Opatrzności Bożej”.
Tradycyjnie co roku w tym dniu ( i nie tylko) przedszkolaki uczestniczą w Boskiej Liturgii i przystępują do św. Pryczastija (Komunii św. ) . W tym roku dzieci z młodszych grup i część pięciolatków była w cerkwi Zaśnięcia Bogurodzicy, dzieci ze starszych grup, w cerkwi Narodzenia Bogurodzicy.