Wizyta Batiuszki z Wodą Jordanu

Do tradycji Cerkwi Prawosławnej należy święcenie domów wiernych Wodą Kreszczeńską, którą święci się podczas święta Chrztu Pańskiego. Do naszego przedszkola również zaprosiliśmy kapłana, by poświęcił nasze sale i wspólnie z dziećmi i pracownikami pomodlił się za pomyślność naszej placówki. Spotkanie odbyło się we wtorek 4 lutego. Ks. Aleksy Kuryłowicz odwiedził najpierw młodsze dzieci z grupy 3- i 4-latków, następnie starsze 5- i 6-latki. W salach przygotowane zostały stoły nakryte obrusem, zapalona świeca, chleb i kartka z zapisanymi imionami wszystkich dzieci i opiekunów, czyli tak jak nakazuje zwyczaj. Dzieci były przejęte i czynnie wzięły udział we wspólnej modlitwie, głośno śpiewając znane modlitwy. Batiuszka złożył wszystkim życzenia zdrowia i pomyślności, dzieciom – grzeczności i zdobywania mądrości, a Paniom – cierpliwości w pracy.