SZTUKA DLA MALUCHA

wwp

Dziś zainicjowaliśmy w naszej grupie nowy projekt wychowania przez kontakt ze sztuką – „Sztuka dla malucha”. We współpracy z bielskim Muzeum i jego przemiłą kierowniczką p. Aliną Dębowską będziemy odbywać kolejne lekcje muzealne przybliżające nas do świata wartości estetycznych. Na razie muzeum będzie przychodzić do nas, bo nasze małe nóżki jeszcze nie są gotowe do dalekich wypraw. Ciocia Ala (bo tak pozwoliła nam się nazywać) przykuła naszą uwagę, przynosząc z muzeum prawdziwy obraz olejny. Mogliśmy się do niego bardzo zbliżyć i nawet go dotknąć, co normalnie w sali muzealnej nie jest dozwolone. Poznaliśmy słowo „artysta” i jego znaczenie, a potem sami mogliśmy się pobawić w artystów, tworząc wielki obraz, który teraz zdobi dużą część naszego korytarza:) Ciocia Ala przemyciła nam też trochę wiedzy na temat życia zwierząt leśnych, podkreślając w ten sposób wartość naszej lokalnej podlaskiej przyrody. Dzieci z grupy 3-latków były bardzo szczęśliwe z powodu takich „innych” niż zwykle zajęć i zaprosiły naszego Gościa do następnych odwiedzin w swojej sali. Cioci Ali dziękujemy za wielkie serce! Żywimy nadzieję, że nasz projekt pomoże uczynić nasze dzieci wrażliwymi oraz nauczy je dobrego spędzania czasu w przyszłości.

Tekst i zdjęcia-Marta Zinkiewicz