Sześciolatki w Straży Pożarnej

wpis

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim posiada salę edukacyjną „Ognik”. Przeznaczona jest ona dla dzieci z przedszkola i szkół. Przeprowadza się tutaj szkolenia, typu: co robić gdy zauważymy pożar w domu czy w szkole, czy można rozpalać ognisko w lesie, jakie zagrożenia niesie pożar lasu, pomoc osobom nieprzytomnym na ulicy… nauka znaków… Dzisiaj sześciolatki miały możliwość uczestniczyć w takim szkoleniu. To była bardzo ciekawa lekcja zarówno teoretyczna  jak i praktyczna. Zakończeniem było rozdanie dyplomów-certyfikatów. Panowie strażacy super przyjemni i uczynni. Dwóch strażaków, przeprowadzających szkolenie, musiało szybko się ewakuować do pożaru :)… Zastąpił ich inny pan strażak. Zwieńczeniem pobytu w Straży Pożarnej było zwiedzanie garażu i zapoznanie z samochodami tam się znajdującymi. Dwa wyjechały do akcji..