Sześciolatki w piekarni

W czwartek 23 września dzięki uprzejmości p. Nelli Prokopiuk grupa starszaków była na wycieczce do bielskiej piekarni PSS Społem. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się całemu procesowi przygotowania i wypieku różnych rodzajów pieczywa – znanego w Bielsku z ręcznej produkcji oraz niestosowania polepszaczy. Duże wrażenie robiły widziane z bliska ogromne dzieże z rosnącym ciastem chlebowym, maszyna do mieszania ciasta i urządzenie do dzielenia ciasta na małe okrągłe bułeczki. Panowie piekarze pokazali nam też swój kunszt w zaplataniu tak lubianej przez wszystkich słodkiej chałki. Starszaki były również w ciastkarni, gdzie przyglądały się przygotowywaniu tortów oblewanych czekoladą. Na zakończenie wszyscy otrzymali w prezencie świeżutkie rogale z makiem i pyszne ciastka. Dzięki tej bardzo smakowitej i pouczającej wycieczce, dzieci miały okazję przekonać się o tym, jak trudny a zarazem niezbędny dla wszystkich jest zawód piekarza.

Oprac.Marta Zinkiewicz

(1) Facebook