Sześciolatki w Państwowej Straży Pożarnej

Dziś najstarsza grupa była w Państwowej Straży Pożarnej. Dzieciom towarzyszyły panie. Hasłem    spotkania   było   „Nie igraj z ogniem”.  Były  wyświetlane  filmiki    dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego, jak należy reagować podczas pożaru w domu, w lesie, podczas pikniku, gdzie dzwonić, jakie podawać informacje. Były pytania na które dzieci ochoczo odpowiadały. Nie obyło się też bez ćwiczeń dotyczących  zagrożeń. Zobaczyły też jak  strażacy  szybko  się  ubierają  do  akcji.  Na  placu  zapoznały  się  z  wyposażeniem samochodu strażackiego. Pytaniom nie było końca. Spotkanie ze strażakami było bardzo przydatne i przedszkolaki na pewno podzielą się w domu zdobytą wiedzą.