Święto Spotkania Pańskiego

Boskiej Liturgii w dzień święta Spotkania Pańskiego w kaplicy św. Sawy Serbskiego przy ul. Rejtana przewodniczył ks.prot.Roman Dubiński. Ks.prot.Aleksy Kuryłowicz spowiadał. Podczas udzielania św.Komunii pomagał ks.protodiakon Marcin Kuźma. Śpiewał chór , składający się z uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im.św.Abp Łukasza Wojno- Jasienieckiego, pod dyr.Marty Zinkiewicz. Ks.Roman Dubiński wyjaśnił sens dzisiejszego święta i jego historię. Podziękował wszystkim za wspólną modlitwę, szczególnie wszystkim dzieciom. Następnie ks. Roman poświęcił świece gromniczne przyniesione przez wiernych. Zwieńczeniem Boskiej Liturgii było odsłużenie nabożeństwa żałobnego w intencji śp. Nadziei Załuskiej, pierwszej dyrektorki Niepublicznego Przedszkola. 16 lutego przypada 10-rocznica gdy śp. Nadzieja odeszła do Boga.

16 lutego 2013 roku w wieku 60 lat odeszła do Boga Nadzieja Załuska, była dyrektor Niepublicznego Przedszkola nr 1 im. św. Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim, prowadzonego przez Stowarzyszenie Bractwo Prawosławne św.św. Cyryla i Metodego. Przy jej wydatnej pomocy i staraniu powstało to przedszkole. Wiecznaja Pamiat’