Św.Młodzieńca Gabriela

3.05.2011 , w dniu święta Świętego Młodzieńca Gabriela, była sprawowana Boska Liturgia w cerkwi Narodzenia Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim. Liturgię sprawował ks. Adam Dzienisiuk, który na zakończenie przybliżył postać Świętego. Ks. Adam prosił aby nasze kroki kierować zawsze w stronę Boga i do cerkwi, gdyż tylko to jest najważniejsze ma w życiu małego i dorosłego człowieka. Powiedział również o znaczeniu św. Komunii (pryczastiju), do którego przystąpiło dzisiaj wielu przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola nr 1 w Bielsku Podlaskim przy ul. Rejtana 24. Dzisiejsza Liturgia była, dla niektórych, przedłużeniem wczorajszej pielgrzymki do relikwii Świętego Młodzieńca Gabriela.