Starszaki w Galerii im. Slendzińskich

W  piątek  15 listopada dzieci z najstarszej grupy odbyły kolejną interesującą podróż. Tym razem  starszaki    odwiedziły  białostocką  galerię  sztuki im.  Slendzińskich,  prowadzącą szeroką   działalność  edukacyjną  wśród  dzieci ,  młodzieży oraz osób   dorosłych.   Mali odbiorcy sztuki podczas godzinnej lekcji muzealnej, poprowadzonej  przez Panią  Jowitę Wiśniewską , dowiedzieli  się  mnóstwa  nowych  informacji  na  temat  malarstwa,  jego tajników technicznych oraz typów obrazów. Trudne i nowe treści były przekazane dzieciom w tak ciekawy i zajmujący sposób, że  przez większość czasu wszystkie oczy błyszczały ciekawością. Pani Jowita opowiedziała również o życiu i twórczości Ludomira  Slendzińskiego,  autora oglądanych obrazów i    rzeźb.   Dzieci mogły  zajrzeć  do  walizki  towarzyszącej  malarzowi w jego licznych podróżach, poznawały historię  poszczególnych obrazów  oraz informacje na temat osób na nich przedstawionych. Ogromną   lekcji było  przyjrzenie  się  z  bliska  instrumentom muzycznym zgromadzonym w  kolekcji galerii .  Pani Marcie pozwolono  zagrać kilka  nut  na historycznym ,  pięknie zdobionym klawesynie,  należącym niegdyś do Julitty Slendzińskiej. Była to bardzo pouczająca i uwrażliwiająca wyprawa. Starszaki cieszą się już na następną wizytę w galerii w marcu, podczas której zaplanowane są warsztaty „W pracowni malarza”

oprac.i zdjęcia Marta Zinkiewicz