Spotkanie Wigilijne

wpis28 grudnia 2017 roku roku, w Niepublicznym Przedszkolu Nr 1 im. św. Młodzieńca Gabriela przy ul. Rejtana w Bielsku Podlaskim odbyło się spotkanie wigilijne. W uroczystym spotkaniu  wziął udział Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Grzegorz Abp Bielski, ks.mitrat Jerzy Bogacewicz, dyrektor Domu Kultury Prawosławnej, w którego budynku mieści się przedszkole, ks.Sławomir Jarocewicz z ELEOSU , burmistrz miasta Bielska Podlaskiego pan Jarosław Borowski, przewodniczący Zarządu Głównego Bractwa św.św. Cyryla i Metodego pan Bazyli Piwnik, jednostki prowadzącej przedszkole, Jerzy Maleszewski, przewodniczący bielskiego koła, pani Anna Wichowska dyr. Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im.św.Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego mieszczącej się w tym samym budynku … Dwie grupy maluchów, urządziły wspólną wigilię na dole, zaś starszaki, na górze. Na początku przedszkolaki przywitały Władykę wierszykami i kwiatami, wyrażając w ten sposób radość,że tak dostojny gość zaszczycił uroczystość przedszkolną.Pani dyrektor, Walentyna Mielnik-Nikołajuk wszystkich przywitała bardzo serdecznie. Dzieci i rodziców również. Następnie zaprosiła do konsumowania pysznych, postnych dań wigilijnych, przygotowanych przez rodziców. Wigilia rozpoczęła się modlitwą. Władyka pobłogosławił potrawy wigilijne u starszaków, ks. Sławomir Jarocewicz w młodszych grupach. Starszaki, wchodzące w skład zespołu LANOK, przygotowane przez panie Martę Zinkiewicz i Joannę Chilkiewicz, kolędowały przed gośćmi i rodzicami. Po spożyciu pokarmów wigilijnych przeszły kolędować do młodszych kolegów na dole. Była telewizja Białystok . O transmisjach powiadomimy 🙂 . Wspólna Wigilia ma na celu podtrzymanie tradycji, pokazanie jak ma wyglądać prawdziwa Wigilia i to,żeby dzieci wiedziały, że trzeba kontynuować to w swoim dalszym życiu oraz wiedziały kim są i nie wstydziły się tego. Więcej na stronie przedszkola na facebooku.