Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

wpis

Nowy rok szkolny 2014/2015 przedszkolaki, nauczyciele z panią dyrektor Walentyną Mielnik-Nikołajuk na czele i pracownicy Przedszkola Niepublicznego nr 1 im. św.Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim przy ul. Rejtana, rozpoczęły modlitwą. Nabożeństwo sprawował ks.mitrat Jerzy Bogacewicz, wicedziekan dekanatu bielskiego, pełniący funkcję dyrektora Domu Kultury Prawosławnej w budynku, którego mieści się przedszkole. Ks.Jerzy Bogacewicz życzył, aby ten rok był tak owocny w osiągnięciach jak poprzednie, a dzieci były posłuszne i słuchały swoich nauczycieli, gdyż oni chcą ich wychować na porządnych ludzi. Prosił,aby przedszkolaki nie zapominały o Bogu i o cerkwi. Powiedział,że dzieci są widoczne w środowisku, gdyż dzięki dobremu wychowaniu potrafią  zachować się  wszędzie, w szczególności w świątyni.