Pożegnanie sześciolatków

DSC_0307-Dzisiaj, 26 czerwca 2013 roku, miało miejsce niecodzienne wydarzenie – pożegnanie sześciolatków. Na początek pani dyrektor Walentyna Mielnik-Nikołajuk wszystkich przywitała bardzo serdecznie. Następnie zostało odsłużone nabożeństwo dziękczynne w intencji odchodzących dzieci.

Nabożeństwo sprawował ks. Jerzy Bogacewicz, dyrektor Domu Kultury Prawosławnej, w którym przedszkole się mieści w asyście ks. Adama Dzienisiuka, nauczyciela religii w tej jednostce. Uroczystość prowadziła pani Justyna Żukowska, wychowawczyni sześciolatków, która nie kryła łez i wzruszenia. W wystąpieniu dzieci odczuwało się nutkę smutku, za tym co minęło, a minęło beztroskie dzieciństwo i bezpowrotne lata w przedszkolu, które było drugim domem, a panie na ten czas zastępowały mamy. Każda grupa chciała pożegnać starszych kolegów śpiewająco  i recytując wierszyki.

Na zakończenie wystąpiła grupa „LANOK”, która w szczególny sposób została pożegnana przez panią Martę Zinkiewicz-upominkami. Każdy sześciolatek otrzymał dyplom i upominki. W imieniu Rady Rodziców, pani Anna Maleszewska-Osipczuk podziękowała Radzie Pedagogicznej za wychowanie dzieci i załodze przedszkola za miłą i dobrą opiekę.