Pielgrzymka do Zwierek

Dzisiaj, 15 maja grupa przedszkolaków, cztero-,pięcio- i sześciolatków była w monasterze w Zwierkach, aby pokłonić się relikwiom świętego męczennika Młodzieńca Gabriela, patrona przedszkola. Dzieci wraz z opiekunami na czele z panią dyrektor Walentyną Mielnik-Nikołajuk , pod duchowym przewodnictwem ks. Adama Dzienisiuka udała się dwoma autokarami do swego świętego rówieśnika.http://prawoslawneprzedszkole.pl/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif

Po przybyciu do cerkwi ks. Adam odsłużył nabożeństwo dziękczynne do św. Gabriela, w intencji wychowanków przedszkola, nauczycieli i  opiekunów. Potem wszyscy podchodzili do relikwii świętego a ks.Adam „mirował” świętym olejkiem. Na zakończenie siostra zakonna każdemu dziecku wręczała krzyżyk.

Po wyjściu z cerkwi grupa udała się na pyszny poczęstunek przygotowany przez siostry zakonne.

W Zwierkach