O świętym Gabrielu-tekst pani Marta Zinkiewicz

XXX Lecie przeniesienia relikwii św.Młodzieńca Gabriela z Białorusi do Białegostoku

Dziś jest święto patrona naszego przedszkola i naszych dzieci –  św. Młodzieńca Gabriela do, którego należy się zwracać o pomoc, kiedy mamy problemy. Jaka będzie modlitwa dzieci zależy jak będą wychowywane przez rodziców i przedszkole. Jeżeli dzieci będą wychowane w duchu modlitwy i pobożności, Cerkiew nie musi martwić się o swoją przyszłość, o to komu przekaże swoja wiarę prawosławną.

Dziecko wierzy w prosty sposób. Tak jak jest napisane w Ewangelii – jak nie będziecie wierzyli jak dzieci nie wejdziecie do Królestwa Bożego. Takie też jest motto naszego przedszkola. Otóż Chrystus wzywa nas do prostoty wiary, a takiej wiary mogą nas nauczyć nasi rodzice i nasze panie. Przykładem takiej prostoty wiary jest św. Męczennik Gabriel, który oddał swoje życie za Chrystusa.

W czasach zdominowanych przez elektronikę dzieci, które dzięki wychowaniu rodziców i przez naszą placówkę  przychodzą do Cerkwi i są w stanie wynieść z Cerkwi dobre uczynki, są już święte. Jednakże tą świętość w naszych czasach utrzymać jest bardzo trudno, kiedy wokół jest wiele pokus. Starajmy się przezwyciężać wszelkie złe myśli i uczynki.

Światyj Muczenicze Mładieńcze Gawriile moli Boha o nas!!!