„LANOK” w Białymstoku

wpis

Pan prof.Andrzej Łapko przyjmuje życzenia od p.dyr.Walentyny Mielnik-Nikołajuk i przedszkolaków, w tle siedzi bp Grzegorz

Dzisiaj, o godzinie 9.00, przedszkolaki wchodzące w skład zespołu „LANOK” wyruszyły na podbój stolicy województwa. Dzieciom towarzyszyli rodzice i nauczyciele na czele z panią dyrektor. Dużo uroczystości ostatnio nasze maluchy uświetniają. W Białymstoku Stowarzyszenie Bractwo Prawosławne św.św.Cyryla i Metodego, jednostka prowadząca Przedszkole Niepubliczne Nr 1 im.św.Młodzieńca Gabriela, obchodziło jubileusz 25-lecia powstania.

Podczas części artystycznej, między obradami, na początek zaprezentowały się uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych im.św.św.Cyryla i Metodego, potem nasz  niestrudzony, pełen werwy „LANOK”. A publiczność była znamienita- abp Jakub, bp Grzegorz, który przez okres niemalże 10-cio letni był naszym, bielskim Władyką…Trudno wymienić wszystkich, żeby kogoś nie pominąć. Na koniec p.dyrektor przedszkola Walentyna Mielnik-Nikołajuk wręczyła kwiaty przewodniczącemu Zarządu Głównego Bractwa panu prof.Andrzejowi Łapko dziękując za wsparcie i współpracę a dzieci zaśpiewały „Mnogaje Leta”. Pan prof.Andrzej Łapko ze względu na stan zdrowia zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego Zarządu.

W wyniku tajnego głosowania nowym Przewodniczącym ZG Stowarzyszenia został jednomyślnie wybrany Bazyli Piwnik, przewodniczący warszawskiego koła. W kolejnym głosowaniu wyłoniono pozostałych członków Zarządu Głównego: Jana Smyka, Aleksego Kordiukiewicza, Aleksandra Sosnę, Andrzeja Plewę, Lucję Nimierowicz. W skład Głównej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia weszli: Roman Romaniuk (przewodniczący), Anna Gryniewicka oraz Ewa Rygorowicz.