„Kartka dla seniora DPS”

Nasze przedszkolaki lubią pomagać. Wiedzą, że dobrze jest podzielić się tym, co mamy z potrzebującymi. W poprzednich latach braliśmy udział w akcjach charytatywnych, m.in. pomagaliśmy dzieciom w Kenii, śpiewaliśmy kolędy w Domu Opieki dla seniorów oraz wspieraliśmy akcję doposażania schronisk dla zwierząt. W bieżącym roku zainspirowały nas Bielskie Babeczki, które zorganizowały akcję „Kartka dla seniora DPS”. Dzieciaki z grup 5 – i 6 – latków dowiedziały się, że w najbliższe święta z powodu   pandemii,  pensjonariusze   domów  opieki   nie   będą   mogli   spotkać   się   z najbliższymi, więc, aby choć trochę poprawić tą sytuację podjęły decyzję o przyłączeniu do akcji. Z ochotą przystąpiły do pracy, by podarować odrobinę radości starszym ludziom w postaci  własnoręcznie  wykonanej  i  podpisanej  kartki  świątecznej.  Oby  więcej  takich działań w naszym przedszkolu.

Oprac.Marta Ziniewicz