Jesteśmy na Świętej Górze

wpisss-ws

Przed Domem Pielgrzyma

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im.św.Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim , w dniu dzisiejszym,odwiedzili św.Górę Grabarkę. Po długiej wspinaczce na Świętą Górę z krzyżem i śpiewem, pątnicy okrążyli cerkiew Przemienienia Pańskiego. Potem każdy stawiał świece, modlił się  i pokłonił cudownej Iwierskiej Ikonie Matki Bożej. Ks. Adam Dzienisiuk odsłużył nabożeństwo dziękczynne w intencji przybyłych oraz wszystkich przedszkolaków i pracowników. Było to podziękowanie za miniony rok szkolny i zarazem prośba o błogosławieństwo na wakacje. Siostra zakonna opowiedziała historię św.Góry Grabarki. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek do Domu Pielgrzyma. Po pokrzepieniu sił cielesnych, uroczyście postawiono krzyż. Zwieńczeniem pielgrzymki było nabranie  święconej wody  w studzience i obmycie się w strumyku.