Jedyne takie przedszkole

24 maja 2019 r. gdy Cerkiew modlitewnie wspomina świętych braci sołuńskich Cyryla i Metodego, nasze przedszkole świętowało swój jubileusz 10-lecia.

Na  początek  młodsze  grupy  przedszkolaków  z  panią  dyrektor  i   wychowawczyniami uczestniczyły w Boskiej Liturgii w cerkwi Opieki Matki Bożej celebrowanej przez Jego Ekscelencję Najprzewielebniejszego Grzegorza Arcybiskupa Bielskiego. Dzieci przystąpiły do św. Priczastija. Na zakończenie Liturgii była uroczysta procesja wokół cerkwi. Uroczystości cerkiewne zakończyły się nabożeństwem dziękczynnym.

O godzinie 14.00 w altanie w Czterech Porach Roku rozpoczęła się uroczystość. Pani dyrektor Walentyna Mielnik-Nikołajuk powitała wszystkich zebranych bardzo serdecznie i poprosiła o obejrzenie prezentacji powstania i dziesięcioletniego okresu przedszkola. Po obejrzeniu prezentacji do akcji wkroczyły dzieci z bardzo bogatym repertuarem. Piosenki, wierszyki,tańce…. wszystko opanowane precyzyjnie. Mali aktorzy wprowadzili widownię w zaczarowany świat. Mamy z dziećmi przedstawili spektakl, poruszający serca i wyciskający łzy. Trudno przekazać i opisać to piękno wypływające z czystych, dziecięcych serc i umysłów. Wielki szacunek i ukłon w stronę dzieci, rodziców i pań, które włożyły dużo pracy i wysiłku w przygotowanie dzieci i zrobienie pięknej dekoracji. Namiastka występów poniżej .