Goście z Siemiatycz na Rejtana

wpis

Fotorelacja. ” LANOK” stanął na wysokości zadania…  Było fajnie. Współpraca między przedszkolami będzie kontynuowana.  😉

A oto relacja pani Marty Zinkiewicz.

23 października nasze przedszkole odwiedzili szczególni goście: były to przedszkolaki z grup 5- i 6-latków wraz z dyrektorem Panią Grażyną Małgorzatą Komuda oraz nauczycielami z Przedszkola Nr 1 w Siemiatyczach.  Dzieci przyjechały odwiedzić bielskie przedszkole, a w szczególności spotkać się z naszym „Lankiem”, który w tym roku rozpoczął już trzeci sezon swej działalności. Wizyta odbyła się w ramach organizowanych przez siemiatyckie przedszkole zajęć z edukacji regionalnej, a dokładnie w ramach obchodzonego właśnie u nich tygodnia kultury białoruskiej.

Było to dla nas bardzo miłe i ciepłe spotkanie. Mali goście byli bardzo zaciekawieni występem bielskich rówieśników, który odbył się w sali 6-latków.  Gromkimi brawami nagrodzili wyśpiewane przez „Lanok” piosenki i wiersze, a później również obejrzane na tablicy multimedialnej fragmenty przedstawień zespołu. W międzyczasie nauczyciele z siemiatyckiego przedszkola usłyszeli nieco informacji na temat realizowanego u nas programu edukacji regionalnej „W naszej podlaskiej krainie ”. Następnie panie Joanna Chilkiewicz i Marta Zinkiewicz poprowadziły folkowe zabawy integracyjne: dzieci i panie z obu przedszkoli wspólnie zatańczyły białoruską „Polkę” i bawiły się przy wiązance białoruskich piosenek. Wszyscy – młodsi i starsi – okazali się świetnymi tancerzami.

Na zakończenie ugościliśmy nowych znajomych małym poczęstunkiem w sąsiedniej sali. Ze strony gości padło wiele miłych słów pod adresem naszego przedszkola, za które ogromnie dziękujemy. Cieszymy się z wizyty i czujemy się wyróżnieni z powodu wybrania naszej placówki do współrealizacji projektu dotyczącego kultury białoruskiej. Przyjemnie było podzielić się własnymi doświadczeniami. Mamy nadzieję na następne spotkania, wspólne projekty i wymianę doświadczeń. Naszym miłym gościom z Siemiatycz życzymy wszystkiego dobrego!!!