Nabożeństwo dla trzylatków

wpis-

Dzisiaj, 3 września, Niepubliczne Przedszkole nr 1 im.św.Młodzieńca Gabriela, rozpoczęło nabożeństwem nowy rok szkolny. Rano, o godzinie 8,15 ks. Adam Dzienisiuk odsłużył nabożeństwo dziękczynne dla trzylatków, nauczycieli i rodziców w sali dla maluchów gdyż wiele dzieci niechętnie rozstaje się ze swymi rodzicami i w sali czuje się pewniej. Batiuszka pozdrowił wszystkie dzieci życząc zdrowia oraz przyjemnego i pożytecznego spędzenia czasu w przedszkolu. Przekazał również pozdrowienia od ks. Jerzego Bogacewicza dyrektora Domu Kultury Prawosławnej w , którego budynku mieści się placówka przedszkolna.

Ks. Adam w przedszkolu uczy religii. Dzieci od najmłodszych lat nauczą się modlitw, będą wiedziały podstawowe rzeczy o Bogu, Matce Bożej i świętych oraz o swoim patronie Młodzieńcu Gabrielu. Będą umiały zachowywać się w cerkwi. Jest to jedyne przedszkole tego typu w Polsce. Tu się uczy tolerancji i szacunku do innych. Czym skorupka za młodu nasiąknie…