Zajęcia pokazowe w grupie pięciolatków

Tematem przewodnim była…dynia 🙂 . W zajęciach prowadzonych przez panią Julitę przy pomocy  pani  Karoliny uczestniczyła  pani  dyrektor Walentyna Mielnik-Nikołajuk.  Na początek była niezła rozgrzewka, co widać na filmiku 🙂 . Potem pani Julita powiedziała o właściwościach dyni, co to jest…każde dziecko trzymało dynię i oglądało…była również dynia sensoryczna, od środka. Można było również dotknąć, powąchać.. Dzieci rysowały co można zrobić z tego warzywa. Pomysłów nie brakowało. Zupę,  krem,  ciasto, tort, pestki, babka….Liczenie pestek. Odejmowanie, dodawanie. Każde dziecko miało przygotowane i podpisane koperty, które samo odnajdywało. Była zabawa z dynią. Przerzucanie jak piłką (ostrożnie), zbijanie kręgli. Oklejanie pudełek, zdjęcia z dynią 🙂 . To były bardzo pouczające zajęcia. Dzieci angażowały się z wielkim zapałem.

więcej https://www.facebook.com/media/set/?vanity=100057501427845&set=a.604025141524195