Wigilia w przedszkolu

wpis

Dzisiaj, 2 stycznia 2015 roku, w Niepublicznym Przedszkolu Nr 1 im. św. Młodzieńca Gabriela przy ul. Rejtana w Bielsku Podlaskim odbyło się spotkanie wigilijne. Dwie grupy maluchów, urządziły wspólną wigilię na dole, zaś starszaki, na górze. Wigilia rozpoczęła się modlitwą. Potem duchowni pobłogosławili potrawy wigilijne, u starszaków, ks.Jerzy Bogacewicz, u maluchów, ks. Tomasz Kosiński.  W starszej grupie był burmistrz miasta Bielska Podlaskiego pan Jarosław Borowski, władze z Zarządu Głównego Bractwa św.św. Cyryla i Metodego, przewodniczący pan Bazyli Piwnik i wiceprzewodniczący pan Aleksy Kordiukiewicz,  ks. Jerzy Bogacewicz, dyrektor Domu Kultury Prawosławnej, w którego budynku mieści się  przedszkole, ks. Adam Dzienisiuk i ks. Paweł Kuczyński oraz  Jerzy Maleszewski, przewodniczący bielskiego koła. Pani dyrektor, Walentyna Mielnik-Nikołajuk wszystkich przywitała bardzo serdecznie. Dzieci i rodziców również. Następnie zaprosiła do konsumowania pysznych, postnych dań wigilijnych, przygotowanych przez rodziców. Przedtem ks.Adam Dzienisiuk, każdemu dał kawałeczek prosfory.  Po zaspokojeniu głodu,  ks. Adam w bardzo ciekawy sposób opowiedział o narodzeniu Jezusa Chrystusa.  Starszaki kolędowały przed gośćmi i rodzicami. Potem przeszły kolędować do  maluchów. Była telewizja Białystok i Hajnówka, oczywiście i lokalna (przedszkolna) 🙂 . Wspólna Wigilia ma na celu podtrzymanie tradycji, pokazanie jak ma wyglądać prawdziwa Wigilia i to,żeby dzieci wiedziały, że trzeba kontynuować  to w swoim dalszym życiu oraz wiedziały kim są i nie wstydziły się tego.