Warsztaty z „Pierwszej pomocy z Misiem Edziem”

11 marca 2022 roku w naszym przedszkolu gościliśmy misia Edzia, jego brata Gienia i Floriana (fantoma) a to dzięki grupie z Centrum Twórczej Pomocy Zabawiarka. Wszystkie grupy przedszkolaków ( od najmłodszych do starszaków) zapoznali się z potrzebą udzielania pierwszej pomocy zarówno w przypadku skaleczeń, krwawienia z nosa, jak i również złamania i utraty przytomności. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest pierwsza pomoc oraz z numerami alarmowymi 999 i 112 na które należy dzwonić w razie potrzeby. Poznali również sposób przywracania krążenia osobie, u której została zatrzymana akcja serca. Na fantomie z efektem świetlnym imitującym krążenie krwi wykonywali uciśnięcia klatki piersiowej. Oprócz tego dowiedziały się jak ważne jest zdrowe odżywianie i sport. Dziękujemy Centrum Twórczej Pomocy Zabawiarka za przekazanie cennej wiedzy w sposób bardzo zrozumiały i obrazowy dla naszych przedszkolaków.