Uroczystości ku czci św.Sawy Serbskiego

Uroczystości ku czci Św. Sawy Serbskiego w najnowszej cerkwi w Bielsku Podlaskim. W nabożeństwie uczestniczyły przede wszystkim dzieci | Gazeta Współczesna (wspolczesna.pl)

Boskiej Liturgii przewodniczył proboszcz parafii ks.mitrat Jerzy Bogacewicz w asyście ks.prot.Aleksego Kuryłowicza i ks.protodiakona Marcina Kuźmy. Śpiewał chór pod dyr.Marty Zinkiewicz. Była to druga Boska Liturgia sprawowana z okazji święta św. Sawy Serbskiego w kaplicy pod wezwaniem tego świętego. W nabożeństwie uczestniczyły nasze przedszkolaki z paniami , część uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im.św. Łukasza Wojno-Jasienieckiego ( ze względu na ferie było mniej ), pracownicy szkoły, wierni mieszkający nieopodal i nie tylko. Na zakończenie proboszcz przybliżył sylwetkę tego wielkiego świętego serbskiego, który mógł być królem Serbii ale wyrzekł się dóbr ziemskich aby móc służyć Bogu. Inicjatorem budowy kaplicy był ks.mitrat Jerzy Bogacewicz, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni, gdyż dzieci mogą bez problemu uczestniczyć w nabożeństwach i przystępować do św. Komunii.