Trzylatki i czterolatki na św.Górze Grabarce

27 czerwca 2022 roku trzy grupy przedszkolaków były na św. Górze Grabarce. Dzieci ze swymi paniami i o. Michałem pojechali podziękować Matce Boskiej za miniony rok i poprosić błogosławieństwa na wakacje. Przed cerkwią czekał o.Dionizy Rusnak i matuszka Halina. Wszystkie dzieci pokłoniły się Matce Boskiej w Jej Iwierskiej Ikonie ze św. Góry Atos. O.Dionizy z o.Michałem odsłużyli molebień (nabożeństwo dziękczynne) . Potem o.Dionizy opowiedział w przystępny sposób o monasterze, ikonach znajdujących się na ścianie świątyni, zadawał pytania. Nasi pątnicy przeszli w las krzyży…..baciuszka powiedział w jakiej intencji zostały postawione…następnym punktem był strumyczek z cudowną wodą, którą panie obmywały małych pielgrzymów, napili się też wody święconej ze studzienki…. nabrali ze sobą…. i szczęśliwi wrócili do Bielska.