Trójgłos Poetycki

Madzia Ola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 6-9 października 2009r. w Sali Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim odbyła się X edycja konkursu recytatorskiego „Trójgłos Poetycki”.

Szerzenie kultury języka i żywego słowa wśród młodego pokolenia Podlasia, przybliżenie kultury i języka mniejszości narodowych, kształtowanie postaw tolerancji i integracja wszystkich środowisk zamieszkałych na tym terenie – to idee, które przyświecały konkursowi.

Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym i młodzież szkolna z miasta i powiatu Bielsk Podlaski oraz zaproszeni recytatorzy z Hajnówki, Czeremchy i Białegostoku.

Dla przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola nr 1 w Bielsku Podlaskim był to debiut.

Dwie dziewczynki, Aleksandra Golonko (3,5 lat) i Magdalena Ignatowicz (4,5 lat) wystąpiły po raz pierwszy przed tak liczną publicznością. Obie dziewczynki recytowały po dwa wiersze, jeden w języku polskim, drugi w języku białoruskim. Swoim wykonaniem oczarowały komisję. Występ Oli uhonorowano nagrodą Grand Prix, Magda zaś, zdobyła I miejsce. Przygotowaniem dziewczynek do konkursu zajęły się panie przedszkolanki: Walentyna Burzyńska,Elżbieta Łukaszuk i Anna Sorokin – z pomocą rodziców. Dziewczynki wystąpiły również na podsumowaniu konkursu w koncercie laureatów 9 października w piątek. Wszyscy pracownicy przedszkola i dyrektor Domu Kultury Prawosławnej ks. Jerzy Bogacewicz są bardzo dumni z tak udanego debiutu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *