„TRÓJGŁOS POETYCKI”

W dniach 21-23 października 2014 roku, w Bielskim Domu Kultury przy ul.3 Maja odbędzie się XV Edycja Konkursu Recytatorskiego „TRÓJGŁOS  POETYCKI”. Przedsięwzięcie to jest zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu przez: Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Starostę Powiatu Bielskiego, Wójta Gminy Bielsk Podlaski, Centrum Kulturalne Białorusi w Polsce i przez Stowarzyszenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach.

Ze strony BDK:

REGULAMIN  KONKURSU RECYTATORSKIEGO „TRÓJGŁOS POETYCKI” XV Edycja Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim

21-23.10.2014 r.

Organizator:

Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim

Cele konkursu:

–          szerzenie kultury języka i żywego słowa wśród przedstawicieli młodego pokolenia Podlasia

–          przybliżenie kultury i języka mniejszości zamieszkujących pogranicze

–          kształtowanie postaw tolerancji oraz poszanowania odmiennych kultur

–          integracja wszystkich środowisk narodowościowych Podlasia

Warunki uczestnictwa:

1.   W  konkursie  biorą  udział  dzieci i  młodzież  z przedszkoli, szkół  podstawowych, gimnazjów  i szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe z miasta i powiatu Bielsk Podlaski, a także recytatorzy  z innych miejscowości woj. podlaskiego.

2.   Recytatorzy przygotowują interpretację dwóch dowolnych utworów poetyckich, w tym:

–   jeden w języku polskim

–   drugi do wyboru: w literackim języku białoruskim, ukraińskim  lub ruskich dialektach Podlasia

3.   Recytatorzy będą przesłuchiwani w  pięciu  kategoriach: kat. I – przedszkola, kat. II – klasy

I – III szk. podst., kat. III – kl. IV-VI szk. podst., kat. IV –  gimnazja,  kat. V – szkoły

ponadgimnazjalne i dorośli.

4.   Czas występu nie może  przekraczać 5  minut

5.   Warunkiem koniecznym jest dostarczenie do dnia 17.10.2014 r. wypełnionej karty  zgłoszenia

Termin realizacji :

Przesłuchania konkursowe  odbędą się w dniach:

– 21.10.2014 r. – przedszkola

– 22.10.2014 r. – szkoły podstawowe

– 23.10.2014 r. – gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli

w sali widowiskowej  BDK w Bielsku Podlaskim

Uwaga!  Laureaci konkursu  kat. I, II, III i  IV otrzymają dodatkowo bezpłatne wejściówki na spektakl  „Czerwony Kapturek” Teatru  im. H.Ch. Andersena z Lublina, poprzedzony warsztatami edukacyjnymi pn. „Znałem, znam, poznaję” w dniu  29.10.2014 r.,  a laureaci kat. V – na spektakl  „Bóg Niżyński” Teatru „Wierszalin”  z Supraśla w dniu 19.11.2014 r. . Obie prezentacje odbędą się w Bielskim Domu Kultury.

PROGRAM  KONKURSU RECYTATORSKIEGO „TRÓJGŁOS POETYCKI” XV  Edycja

dn. 21.10.2014 r. (wtorek)

„TRÓJGŁOSIK POETYCKI”

godz. 9.30     – Przesłuchania konkursowe  I kategorii recytatorów  (dzieci w wieku przedszkolnym)