„RODNAJE SŁOWA”

wpi

W dniu dzisiejszym, 2 kwietnia, o godzinie 9.00 rozpoczęły się  eliminacje centralne 43 konkursu recytatorskiego w języku białoruskim „RODNAJE  SŁOWA”- „ OJCZYSTE  SŁOWO”. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Towarzystwo Kultury Białoruskiej w Białymstoku i Bielski Dom Kultury. Popisało się 128 osób – przedszkolaki, podstawówka i gimnazjum. Grupy przedszkolne były pierwsze. Nasze gwiazdy z przedszkola  zajaśniały na nieboskłonie. A były to:  Ola Kobuś, Ola Parfieniuk, Martynka Żukowska i  Oliwka  Troc. W eliminacjach uczestniczyły również, nasze siostrzane, dzieci z Niepublicznej Szkoły im. Cyryla i Metodego z Białegostoku.