Święto Wprowadzenia Bogurodzicy do Świątyni

Boskiej Liturgii sprawowanej o godzinie 9.00 przewodniczył proboszcz parafii ks.mitrat Jerzy Bogacewicz w asyście ks. mitrata Jana Barszczewskiego i ks. Adama Dzienisiuka. Śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz. W nabożeństwie uczestniczyły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im. św. Młodzieńca Gabriela. Wszystkie dzieci prawosławne przystąpiły do św.Pryczastija (Komunii św.). Pryczastija udzielano z trzech czasz (kielichów). Wprowadzenie Najświętszej Bogurodzicy do Świątyni to jedno z dwunastu wielkich świąt cerkiewnych. Zgodnie z prawosławną tradycją święta Maria w wieku 3 lat została oddana przez Joachima i Annę na służbę Bogu do świątyni w Jerozolimskiej.W tym celu, w towarzystwie krewnych, rówieśnic i znajomych, udali się do Jerozolimy, aby zostawić Ją przy Świątyni. Jak mówi Tradycja, ku zaskoczeniu obecnych, pomimo swego wieku wspięła się tam po piętnastu wysokich stopniach bez niczyjej pomocy.