Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego

Boskiej Liturgii w kaplicy św.Sawy Serbskiego przy ul.Rejtana 24 w Bielsku Podlaskim przewodniczył ks.Aleksy Kuryłowicz. Śpiewał chór uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im.św.Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego pod dyr.Marty Zinkiewicz. W nabożeństwie uczestniczyli uczniowie wspomnianej szkoły ,przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im.św.Młodzieńca Gabriela i garstka wiernych z okolicznych domów. Prawie wszystkie dzieci przystąpiły do św.Pryczastija (Komunii). Pomagali duchowni parafii Narodzenia Bogurodzicy proboszcz ks.mitrat Jerzy Bogacewicz,ks.Adam Dzienisiuk i ks.protodiakon Marcin Kuźma. Przy takiej ilości dzieci była niezbędna też pomoc starosty cerkiewnego i pań uczestniczących w nabożeństwie. Na koniec każdy podszedł do krzyża leżącego na anałoju aby oddać Mu cześć . Krestu Twojemu pokłaniajemsa Władyko….

(12) Facebookhttps://www.facebook.com/media/set/?vanity=100057501427845&set=a.328922222367823