Święto Opieki Matki Bożej

Pięciolatki i sześciolatki uczestniczyły w świątecznej Boskiej Liturgii w cerkwi Opieki Matki Bożej w Bielsku Podlaskim.Przedszkolakom towarzyszyły panie. Prawosławne dzieci przystąpiły do św.Komunii (Pryczastija). W naszym przedszkolu są też dzieci katolickie . I o to chodzi,żeby na starcie nie było podziału. Boskiej Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Chryzostom, Arcybiskup Rio de Janeiro i Olinda – Recife, ordynariusz brazylijskiej diecezji znajdującej się w jurysdykcji Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Grzegorz Arcybiskup Bielski i Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Paweł Biskup Hajnowski w asyście wielu duchownych nie tylko bielskich parafii i trzech diakonów, w tym diakona Emmanuel Romero de Oliviera z Brazylii.