Starszaki w Komendzie Powiatowej Policji

wpis

Dzisiaj, po śniadaniu dwie grupy starszaków wraz ze swymi opiekunkami, udały się do Komendy Powiatowej Policji. Zaprzyjaźnione panie z komendy zapoznały dzieci z umundurowaniem funkcjonariuszy oraz podstawowym wyposażeniem , z zasadami ruchu drogowego, bezpieczeństwem podczas wakacji… Dzieci mogły nałożyć czapki policyjne, kamizelki…kajdanki 😉 . Zwiedziły pomieszczenia w budynku komendy. Zobaczyły z bliska jak wygląda radiowóz i mogły wsiąść do niego. Dowiedziały się również  o roli psów policyjnych. Na zakończenie dzieci podziękowały paniom za udzieloną „lekcję” , która zaowocuje w codziennym życiu.