Sprawozdanie za 2020 rok

SPRAWOZDANIE Z PRACY PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO NR 1

im. św. Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim.  ROK 2020

Na początku roku 2020 dzieci z zespołu LANOK wzięły udział w licznych występach kolędniczych:

Występ zespołu LANOK na Hajnowskich Spotkaniach z Kolędą Prawosławną
Występ zespołu LANOK w kościele w Tryczówce na Ekumenicznym Wieczorze Kolęd – obecni minister oświaty Dariusz Piątkowski i biskup Supraski.
Występ zespołu w kościele na Hołowiesku podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek
Występ zespołu LANOK w Bibliotece Miejskiej podczas V Wieczorów Ekumenicznych Kolęd i Pastorałek
Wytęp kolędniczy podczas Wigilii Przedszkolnej w obecności zaproszonych gości.
Występ dzieci z zespołu LANOK W Domu Pomocy Społecznej w Koszewie z repertuarem kolędniczym dla podopiecznych – akcja charytatywna.

W grudniu 2020 roku dzieci ze starszych grup wzięły udział w akcji charytatywnej „ Kartka dla seniora” – wykonały świąteczne kartki i wraz z drobnymi słodyczami przekazali do domu opieki społecznej.
Seniorzy z Uniwersytetu trzeciego Wieku odwiedziły dzieci w przedszkolu i przekazały dzieciom obrzędy związane z przygotowaniem do Wielkiego Postu.

Uroczystości przedszkolne.

W styczniu 2020 w każdej grupie przedszkolnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka – dzieci przygotowały część artystyczną i prezenty dziadkom przy wydatnej pomocy nauczycielek.
Choinka Noworoczna dla dzieci – bal przebierańców.
W grupie 3 latków – „ Pasowanie na przedszkolaka”
Spotkanie Wigilijne w każdej grupie bez udziału rodziców , wspólne śpiewanie kolęd.

Jako nowatorskie działanie przedszkola; nauczycielki z grupy 3 i 5 latków zorganizowały warsztaty dla dzieci i ich rodziców. W styczniu i lutym 2020r. odbyły się trzy spotkania

– warsztaty dzieci z tatusiami – wykonanie Świątecznych Skrzatów

– warsztaty dzieci z mamusiami – wykonanie Świątecznych Choinek

– warsztaty dzieci z rodzicami – Walentynkowe Prezenty.

Warsztaty zostały przerwane wraz z zamknięciem przedszkoli z powodu pandemii.

Dzieci uczestniczyły również w prezentowanych na terenie przedszkola:

– audycjach muzycznych ; – „ Śpiewnik domowy” – pieśni Stanisława Moniuszki.

– „ Bajka o czystej ziemi

– teatrzyki dla dzieci; – „ Tam gdzie kwitnie śnieg”

– „ Z lotu ptaka o Polakach” – edukacja patriotyczna

– „ Poznaj magię świąt”

Dzieci brały też udział w konkursach online;

– recytatorskim „ Rodnaje słowa” – I miejsce – Pęczkowska Kornelia

– II miejsce – Borowska Joanna i Pawluczuk Gabriel

– muzycznym „ Piosenka białoruska” – eliminacje regionalne – zespół LANOK – I miejsce

– eliminacje centralne – II miejsce.

Wycieczki:

W lutym zorganizowano dla 6 latków wycieczkę do Teatru Lalek na bajkę „ Jaś i Małgosia”, połączoną ze zwiedzaniem pomieszczeń telewizji Białystok. Dzieci też udały się do relikwii św. Młodzieńca Gabriela w Soborze.
Wyjazd dzieci z grup 4 , 5 i 6 latków do Konnego Zakątka w Hryniewiczach – przejażdżka bryczką, jazda na kucykach, poznanie zwierzątek.
Wyjazd dzieci z grup 4 i 6 latków do gospodarstwa agroturystycznego „ Na sówce” – kontakt z alpakami , ich zwyczaje i hodowla. Warsztaty – robienie korali z wełny alpak.
Wyjazd dzieci z grupy 5 latków do parku rozrywki w Doktorcach – park linowy.

Działalność przedszkola mocno ograniczona z powodu braku kontaktów i współpracy ze środowiskiem lokalnym ze względu na pandemię.

Walentyna Mielnik – Nikołajuk