Spotkanie z policjantami

wp

W dniu 26 stycznia 2017 r. (czwartek) w naszym przedszkolu gościli policjanci z Powiatowej Komendy Policji : pani Halina Sacharczuk oraz dzielnicowi pani mł. asp. Katarzyna Iwaniuk i pan mł. asp. Marcin Parfieniuk. Organizatorką spotkania była pani Elżbieta Martyniuk. Zajęcia odbyły się we wszystkich grupach. Dzieci wspólnie z prowadzącymi omawiały podstawowe zasady, którymi należy kierować się podczas zimowych zabaw na śniegu czy na lodzie. Dowiedziały się również, jak należy prawidłowo postępować w przypadku sytuacji niebezpiecznej, m.in. kiedy są świadkami załamania się lodu pod inną osobą. Prowadzący spotkanie przypomnieli dzieciom numery telefonów do służb ratunkowych i omówili, np. jak postępować, gdy najbliższa osoba zemdleje. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

Oprac. Elżbieta Martyniuk

Zdjęcia: Emilia Bogacewicz