Wizyta w gabinecie dentystycznym

Dziś dwie grupy przedszkolaków, pięciolatki i sześciolatki, spotkały się z panią Anią Kozłowską dentystką w gabinecie stomatologicznym znajdującym się w tym samym budynku co nasze przedszkole. Każde dziecko było już u dentysty, ale w roli pacjenta. To spotkanie różniło się, gdyż dzieci przyszły jako słuchacze. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość. Pani dentystka przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstrowała na modelu szczęki należącej do pana Janka , jak wyglądają zęby chore zaatakowane przez robaczki jakimi są bakterie. Co się robi aby te robaczki wygonić, jakie są kolory plomby… Jak należy dbać o zęby, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe, jak słodycze wpływają na nasze zęby… Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są dzieciom znane. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań, m.in. co robić gdy boli ząb a jest święto i gabinet zamknięty? Wiele dzieci było pacjentami pani Ani. Pokazywały swoje uzębienia. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki stomatologa, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Pani Ania otrzymała, wykonaną przez dzieci, pocztówkę przedstawiającą Pana Ząbka. Na zakończenie każde dziecko, panie również, otrzymały od pani stomatolog szczoteczkę do zębów wraz z żelem, taką awaryjną przydatną np. podczas podróży. Dziękujemy pani stomatolog za poświęcony czas i za cierpliwość . Zapewniamy, że będziemy dbać o zęby a dentysta nie jest nam straszny.